Filmy Słowacja

Przeszukaj katalog

Przedstawiamy listę najlepszych i najpopularniejszych filmów z kraju Słowacja. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

10-letni Riki ucieka z domu po tajemniczym sygnale alarmowym, wysyłanym przez dziwny, błyszczący kamień. Okazuje się, że kamień jest magiczny i przenosi zdezorientowanego Rikiego do zapierającego dech w piersiach, równoległego świata. Kraina Jutra to miejsce, gdzie zwierzęta mówią, maszyny żyją w zgodzie z przyrodą, a wszędzie jest pięknie i zielono. Lśniący kamień prosi Rikiego o ochronę. Wygląda na to, że wszyscy pragną go zdobyć, ponieważ to on zapewnia szczęście Krainie Jutra. Riki ma trudną misję. Towarzyszymy mu w pełnej przygód, niebezpieczeństw, humoru i kolorów podróży, której celem jest umieszczenie magicznego kamienia na swoim miejscu. Wtedy Riki będzie mógł wrócić do domu.
Ludzkości zagraża fragment Słońca lecący na Ziemię, a 18-letni chłopiec utknął w drodze do chaty przyjaciela w nieznanym małym miasteczku.


Kajtek (Eryk Biedunkiewicz), nastoletni chłopiec o wyjątkowo krnąbrnym usposobieniu, wychowuje się z tatą (Grzegorz Damięcki) i babcią (Maja Komorowska). Klasowy psotnik pewnego dnia odkrywa w sobie nadnaturalne umiejętności. Niecodzienny talent w połączeniu z niesfornym charakterem chłopca oznaczają spore kłopoty nie tylko dla szkoły, ale i dla całego miasta. Czarodziejskie moce przejmują bowiem kontrolę nad życiem Kajtka, który od teraz rozprawia się zarówno z nielubianymi nauczycielami, jak i całą szkolną społecznością, zdobywając sympatię i sławę wśród rówieśników. Sytuacja zaczyna się komplikować, gdy o obdarzonego magicznymi zdolnościami chłopca zaczynają rywalizować siły dobra i zła. W którą stronę pójdzie młody czarodziej?

Szarlatan

6,8
6,0
Szarlatan to dramat biograficzny o wyjątkowym człowieku, obdarzonym zdolnościami leczniczymi, rozgrywający się na tle wydarzeń XX wieku. Historia inspirowana jest życiem uzdrowiciela Jana Mikoláška, który wprawiał w zdumienie pokolenia dzięki niesamowitym umiejętnościom diagnozowania i leczenia chorób za pomocą ziół, narażając się na obstrukcję ze strony komunistycznego establishmentu. Opowieść Mikoláška to nie tylko jedno z ludzkich żyć pełne zwrotów akcji, ale także ogólna refleksja nad ceną, jaką płaci się za przywilej geniuszu.
Komedia familijna opowiadająca o życiu byłego premiera małego środkowoeuropejskiego kraju, który po dekadzie stara się odnowić kontakt z rodziną, którą zaniedbał przez całą swoją karierę polityczną.
Jest rok 2041, a ludzkość osiągnęła punkt, w którym może oszukać śmierć. Każdy, kto umrze śmiercią nienaturalną, ma prawo do przywrócenia go do życia. Wszystko, co musisz zrobić, to utworzyć kopię zapasową swojej osobowości – punkt przywracania – przynajmniej co czterdzieści osiem godzin. Ale istnieje ruch ludzi, którzy próbują sabotować tę koncepcję. Agentka Em zostaje wciągnięta w sprawę, która nie jest tak prosta, jak się początkowo wydawało, a której konsekwencje sięgają najwyższych szczebli polityki.
Historia małomiasteczkowego kelnera, który mozolnie wspina się po szczeblach gastronomiczno-hotelarskiej hierarchii i w końcu zostaje właścicielem lokalu.
Młodzi w sieci – jak ich chronić? Eksperyment przeprowadzony w filmie pokazuje rozmiary pedofilii. W castingu wybrano trzy aktorki mające ukończone 18 lat, ale wyglądające dużo młodziej, i ucharakteryzowano je na dwunastolatki. W studio filmowym zbudowano trzy realistycznie wyglądające dziewczęce pokoje, a bohaterki posadzono przed komputerami.
Aby chronić swoje dziecko przed masową eksterminacją Żydów, rodzice wysyłają syna do krewnej na wsi gdzieś w Europie Wschodniej. Jednak ciotka chłopca niespodziewanie umiera i dziecko zostaje samo, zmuszone wyruszyć w podróż po dzikim i nieprzyjaznym świat, w którym obowiązują tylko brutalne zasady, uprzedzenia i przesądy. Jego walkę o dosłowne fizyczne przetrwanie, już po wojnie, zastępuje kolejna walka. Ta, której chłopiec nawet nie jest świadom - walka z samym sobą, o własną duszę, o swoją przyszłość… Dramat oparty na uznanej powieści Jerzego Kosińskiego to drobiazgowa, czarno-biała, nakręcona na 35 mm taśmie opowieść o dzikiej, prymitywnej Europie Wschodniej u schyłku II wojny światowej. Produkcja zdobyła m.in. dziewięć Czeskich Lwów oraz nominację do Europejskiej Nagrody Filmowej.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…